اخبار

امضای تفاهم نامه تاسیس مرکز نوآوری و فناوری سروینو

آیین امضای قرارداد تاسیس مرکز نوآوری و فناوری «سروینو» میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شرکت نفت و گاز سرو در حاشیه نمایشگاه نفت تهران برگزار شد. این همکاری به منظور حمایت از شکل گیری زیست بوم استارتاپی و کسب و کارهای مبتنی بر نوآوری انجام شد.

در این آیین علاوه بر مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو و معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر ، مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز حضور داشتند که ایشان حمایت های خود را به عنوان یک نهاد مالی اعلام نمودند.

امیر هومن کریمی وثیق مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو در آیین امضای قرارداد تاسیس مرکز نوآوری و فناوری سروینو، هدف از امضای این تفاهم نامه را در اولویت قراردادن همکاری با جوانان نخبه دانست و گفت: امروز با پیوند صنعت و دانشگاه و با بهره‌گیری از نیروی جوان جامعه در مسیر تولید ثروت برای کشور گام برمی‌داریم.

وی افزود: ما امروز با بکارگیری جوانان در تلاش هستیم تا امید را بار دیگر در کشور زنده و فضای‌ ایده‌آلی در کشور ایجاد کنیم تا به تولید ثروت در کشور بیانجامد. هدف اصلی ما تولید ثروت در کشور با بهره‌گیری از نخبگان جوان است. در این مسیر تعامل با جوانان نخبه اولویت اصلی شرکت دانش‌بنیان سرو است.این شرکت دانش‌بنیان در تلاش است تا با هم‌افزایی با دانشگاه، نوآوری در فعالیت‌های اقتصادی خود را توسعه دهد.

هاب صنعتی کشور در عرصه دانشگاه‌ها

محمدجواد عامری، معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر در این آیین با بیان این که دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مادر دانشگاه‌های کشور است و در مسیر رفع نیازهای کشور قدم بر می دارد، گفت: مجموعه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تلاش است تا گره‌های صنعت را باز کند و بر همین اساس ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه تاسیس کرده و امروز به عنوان هاب صنعتی کشور در عرصه دانشگاه ها فعال هستیم.

او افزود: صنعت امروز به سمت دانشگاه در حال حرکت است و دانشگاه نیز با نوآوری به سمت رفع نیازهای حوزه صنعت حرکت می‌کند. پیوند دانشگاه و صنعت با مشارکت رکن مالی که بانک‌ها هستند، در این فضا قطعا می‌تواند نتیجه بخش باشد.

 

 

گزارش تصویری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *