اخبار, رویدادها, ویدیو

پویش برگزاری انتقال دانش و تجربه در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش خبرگزاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، هفتمین رویداد Aut Talk به همت اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو و سخنرانی مدیرعامل این شرکت، آقای مهندس امیرهومن کریمی وثیق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر : رویدادهای Aut Talk در راستای رسیدن به اهداف کلان دانشگاه که تبدیل شدن به دانشگاه های نسل سوم است، با شعار «تجربیات شایسته ترویج» برگزار می شود. این رویداد با هدف الگوسازی؛ ارائه تجربیات کسب و کار یک مدیر شرکت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

در این رویداد، کریمی وثیق مدیرعامل تجربیات کسب و کار خود را در حضور دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطرح کرد این گفتگو با حضور و همراهی دکتر علیرضا شیخ از اعضای محترم هیأت علمی دانشکده مدیریت، علم و فناوری،  در سه بخش، مقدمه و معرفی شرکت، بیان تجربیات و پرسش انجام شد.

کریمی وثیق گفت : نباید اولویت های شخصی را به اولویت های جامعه ترجیح بدهیم و کسی که این کار را انجام دهد از نظر من خائن است. زیرا نباید اولویت های شخصی را به اولویتهای ملی ترجیح دهیم .

وی افزود: سابقه تحصیلی و کاری من به این شکل بود که دوره دبیرستان را در دبیرستان مفید درس خواندم . سال ۶۸ وارد دانشگاه شدم و در رشته مهندسی برق دانشگاه تهران به تحصیل پرداختم. از لیسانس بیشتر هم درس نخواندم شاید به نظرم اینگونه بهتر و موثرتر بود. استارت کاری من در شرکت زاگرس بود. اما چندین بار بعد از این فضای کاری خود را تغییر دادم و این ریسک را پذیرفتم.

کریمی وثیق در پاسخ به این سوال که نگاه مهندسی را چطور می‌توان بدست آورد و چگونه می‌توان با حقوق کارمندی ‌کارهای پرریسک و کارآفرینی انجام داد؟ اینگونه پاسخ داد که:  در خصوص نگاه مهندسی همان نگاه واقع گرایانه بودن است و اینکه اصرار نکند مسیری که می‌رود درست بوده است. باید تصمیم بگیریم وارد فضای تجاری می شویم. باید با سعی و خطای سریع جبران کنیم؛ نه فقط آکادمی به تنهایی و نه به تنهایی صنعت بکار می آید.گاهی نیاز به علم است و گاهی نیاز به صنعت. تلفیق علم و صنعت مهم است که باید دیدگاه را عوض کنیم. باید فضایی را متصور شویم و تصمیم بگیریم که در آن فضا باشیم. باید بجنگیم تا برسیم.

در پایان برنامه با اهدای لوح تقدیر و تندیس Aut Talk از ایشان به خاطر حضور و به اشتراک گذاری تجربیات ارزشمند خود تقدیر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *