اخبار, رویدادها

برگزاری بیست و پنجمین کارگاه آموزشی کاتالیست های هتروژن با رویکرد کاتالیست های فرآیند احیا مستقیم آهن

برگزاری بیست و پنجمین کارگاه آموزشی کاتالیست های هتروژن با رویکرد کاتالیست های فرآیند احیا مستقیم آهن

به میزبانی شرکت نفت و گاز سرو و مرکز نوآوری و فناوری سروینو

بیست و پنجمین دوره از کارگاه های تخصصی کاتالیست های فرآیند احیا مستقیم آهن اینبار در شرایطی برگزار می شود که شرکت نفت و گاز سرو به واسطه صادرات انواع کاتالیستی که در سال گذشته داشت توانست با صادرات 5 نوع کاتالیست استراتژیک به سه کشور مختلف جهان بیش از 15 میلیون دلار ارزآوری در صنعت دانش بنیان برای میهن عزیزمان به ارمغان آورد.

این درحالی بود که در سال 1401 نیز با ثبت نخستین صادرات و بارگذاری کاتالیست های احیا مستقیم آهن در یکی از بزرگترین مجتمع های فولادی کشور روسیه، برگ زرین دیگری بر کارنامه بومی سازی صنعت فولاد کشور اضافه نماید.

تهران اینبار میزبان مدیران، متخصصین و کارشناسان صنعت فولاد کشور در بیست و پنجمین دوره از کارگاه های تخصصی آموزشی کاتالیست های هتروژن با رویکرد فرآیند احیا مستقیم آهن خواهد بود. به طوری که این دوره از سلسله کارگاه های آموزشی کاتالیست­های صنعت فولاد با مشارکت شرکت نفت و گاز سرو مرکز نوآروی و فناوری سروینو برگزار خواهد شد.

شرکت نفت و گاز سرو در اواخر سال گذشته اقدام به تاسیس و راه اندازی نخستین مرکز نوآوری و فناوری صنعت کاتالیست (سروینو) نمود تا شاهد جهش بومی سازی در زنجیره ارزش کاتالیست از طریق اکوسیستم نوآوری باشیم.

بیست و پنجمین دوره آموزشی صنعت کاتالیست در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 19 و 20 تیرماه 1403 در مرکز همایش های کوشک وزارت نفت با تدریس آقای دکتر مهران رضایی، مدیر تحقیق و توسعه شرکت نفت و گاز سرو و عضو هئیت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران و عضو شورای سیاستگذاری مرکز نوآوری و فناوری سروینو برگزار خواهد شد.

دکتر مهران رضایی که برگزیده ادوار اخیر جایزه ملی بنیاد البرز و جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان (سرآمدان علمی ایران) است، به عنوان مولف کتاب ریفرمینگ و کاتالیست های نیکل در فرآیند احیا مستقیم آهن نیز شناخته می شود.

تاکنون بارگذاری و راه اندازی 27 ریفرمر فولادی در کارنامه شرکت نفت و گاز سرو به عنوان پیشگام تولید کاتالیست در صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایش نفت ثبت شده است.

دانلود پوستر بیست و پنجمین دوره از کارگاه های تخصصی کاتالیست های فرآیند احیا مستقیم آهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *