اخبار, نشریه سرو ماندگار

بهره برداری رسمی از مجتمع پتروشیمی هنگام با کاتالیست های نفت و گاز سرو

واحد آمونیاک پتروشیمی هنگام رسما به بهره برداری رسید

همزمان با عید غدیر خم و در آیین ملی بهره برداری از ۱۷ پروژه ملی حوزه نفت، پالایش و پتروشیمی، واحد آمونیاک پتروشیمی هنگام به بهره برداری رسید.

مجتمع پتروشیمی هنگام به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، با رویکرد ملی که در پیش گرفته بود از کارنامه عملکردی شرکت نفت و گاز سرو در حوزه تولید کاتالیست استفاده نمود و با انعقاد قرارداد خرید 5 کاتالیست استراتژیک Hydrogenation catalyst (sarv-620) ، ZnO De-Sulfurization (SARV-610)، Steam Reforming Catalyst (SARV-111, SARV110P)، Secondary Reform Catalyst (SARV-120) و High Temperature Shift Catalyst  (SARV-150) در مدار تولید قرار گرفت.

این در حالی است که تا پیش از بیش از 6هزار تن از کاتالیست های فرآیندهای تولید گاز سنتز، اوره، آمونیاک، متانول و اتیلن در صنعت پتروشیمی و پالایش نفت در 24 مجتمع پتروپالایشی کشور استفاده شده است.

دکتر جمشیدی با اشاره به اینکه افتتاح این طرح بزرگ، به همت نیروهای متخصصان داخلی به ثمر نشسته است، گفت:  طرح پتروشیمی هنگام تحقق و تجلی «ما می توانیم» است زیرا که همت جمعی و تلاش های شبانه روزی در نهایت به افتتاح فاز نخست این شرکت با رکورد کار بدون حادثه بیش از ۲۱ میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه منجر گردید تا جایی که هم اکنون از محل صادرات ۱۵ کشتی آمونیاک تولیدی خود، ۴۰ میلیون دلار ارزآوری داشته ایم.

مدیرعامل پتروشیمی هنگام در پایان، آغاز عملیات پیش راه اندازی واحد اوره را نوید داد و گفت: با تلاش های صورت پذیرفته پیش بینی می شود تا پایان سال شاهد افتتاح فاز دوم این مجموعه نیز باشیم.

شایان ذکر است مجتمع ۵۳۸ میلیون دلاری پتروشیمی هنگام واقع شده در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی دارای ظرفیت تولید سالیانه ۷۲۶ هزارتن آمونیاک و ۱،۱۵۵ هزارتن اوره با پیشرفت کلی ۹۱/۷۴ درصد می باشد که در زمان بهره برداری کامل برای ۸۰۰ نفر بطور مستقیم و ۲۰۰۰ نفر بطور غیرمستقیم اشتغال زایی خواهد داشت.

در این آیین که از طریق ویدئوکنفرانس و با حضور دکتر مخبر سرپرست محترم ریاست جمهوری، دکتر اسماعیلی ریاست محترم دفتر سرپرست ریاست جمهور، مهندس اوجی وزیر محترم نفت، مهندس خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت، مهندس شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و دکتر علی عسکری، مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد، واحد آمونیاک شرکت پتروشیمی هنگام بطور رسمی به بهره برداری رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *